PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=195956}

Klub dyskusyjny

The Great Debaters
7,5 11 058
ocen
7,5 10 1 11058
6,0 3
oceny krytyków
Klub dyskusyjny
powrót do forum filmu Klub dyskusyjny

Nic nadzwyczajnego, przeciętniak. Czasami drażni zabiegami rodem z reklam teleshopowych - najazdy na przytakujące minki podczas przemówień, kiedy muzyka narasta itp.

ocenił(a) film na 8
struko

Jak film oparty na faktach moze byc schematyczny?

ocenił(a) film na 9
struko

Tylko pozornie, na pierwszy rzut oka, masz rację. Szczerze watpię, czy w dzisiejszych czasach, kiedy Murzyni poprzez poprawki do konstytucji, mając tak silną pozycję społeczną, potrzebują tego typu agitacji. Z okresleniem podbarwiona, juz łatwiej mi sie zgodzic, ale podbarwienia w bardzo pozytywnym kontekscie, kiedy pewna społecznośc buduje swoją tożsamość przez mitologizowanie swoich bohaterów. Ale nawet teraz mam watpliwości, bowiem nie wiem, jacy Ci ludzie byli w rzezcywistości. Skoro dokonali wiele: w sferze spłecznej - Farmerowie, lokalnej - Lowe i na niwie literatury - Tolson, mogli więc być ludźmi nietuzinkowymi. Poza tym, jak może się miec opinia o agitce w świetle emocji, jakie wyzwala w widzu tak ważna walka... o wolność: kształcenia, słowa, prawa do życia. Tak powszechny w pewnym czasie lincz na terenie Teksasu nie wymaga stałego przypominania o nim? Tak zgadzam się - to jest agitacja, nawołująca nas wszystkich - do mówienia pełnym zdaniem, posiadania argumentów dla poglądów w które wierzymy i chcemy zakomunikować innym, uswiadamiania nas o sile surowego faktu, w świetle którego gąszcz relatywizowanych opini rzednie. Agitacja do walki nie o prawa Murzynów, ale do walki o prawa ludzkie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones