PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6904}

Krzyk wolności

Cry Freedom
7,5 1 885
ocen
7,5 10 1 1885
Krzyk wolności
powrót do forum filmu Krzyk wolności

Bardzo dobra rola Denzela i Kevina. Film wg. mnie jest nie tylko dobry ale ważny. Będąc na
zachodzie w różnych placówkach z przykrością stwierdzam że ludzie biali lubią o sobie
myśleć że są wyższą rasą. Do czasów liceum byłem za głupi żeby nie śmiać się z kawałów
o murzynach i Żydach, ale wyrosłem z tego... Skłonności ludzi białych skwituję cytatem:
"Cholerni Indianie po co się tu osiedlali zanim przypłynęliśmy?"

Pozdrawiam

jaca777_2

Ludzie biali zawsze tak o sobie myśleli, mimo, że jest lepiej.I myślę, że niestety murzynów będzie traktowało się gorzej już do samego końca co jest przykre ale prawdziwe. Dobrze jest, że ludzie kręcą takie filmy, bo jest jeszcze wielu ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy z sytuacji. Świadomość jest ważna. Tyle, że oda samego patrzenia na dobre jeszcze nic się nie zmieniło..

użytkownik usunięty
jaca777_2

Jeśli można prosić o jakiekolwiek źródło gdzie mógł bym dostać ten film oglądnąć go lub kupić proszę o poinformowanie. Oczywiście by wersja była z polskimi napisami lub lektorem.. Dziękuje z góry...

ocenił(a) film na 8
jaca777_2

Myślę, że problem jest szerszy, nie tylko biały człowiek zwykł myśleć, że jest wyższą rasą. Ludzie zwykle gorzej traktują każdego słabszego. Człowiek pragnie władzy nad innymi chce wszystko sobie podporządkować, a ten kto już ma władzę chce górować i odbierać innym coraz więcej i to nie tylko "prawo koloru skóry" ale szerszy problem społeczny, bogaty uważa, że ma prawo wyzyskiwać biednego, mężczyźni sądzą, że mają więcej praw niż kobiety, przykładów znalazłoby się znaczne więcej. Podporządkuje sobie wszystko dla jakiegoś chorego poczucia władzy, a właściwie to nie wiem dlaczego, bo trudno pojąć taki bezmiar zła..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones