PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=443610}

Niepowstrzymany

Unstoppable
6,9 60 019
ocen
6,9 10 1 60019
6,4 7
ocen krytyków
Niepowstrzymany
powrót do forum filmu Niepowstrzymany

czy nie wystarczyłoby odciąć dopływu prądu ? przecież to nie parowóż

ocenił(a) film na 3
piliavin

Ale też nie elektrowóz tylko lokomotywa spalinowa.

Dexter

której nie można po prostu wyłączyć? patrze ten film i tak się zastanawiam... skoro nie ma hamulców to poprostu off silniki a opór powietrza + ciężar składu + tarcie o szyny zrobiło by swoje zatrzymałby się w końcu... jednym słowem... 'murica...

ocenił(a) film na 3
arcticworkers

Tylko ktoś musiałby się tam dostać. Z resztą zaraz by wymyślili że akurat miałby z górki :)

ocenił(a) film na 8
arcticworkers

Film na faktach podobno,po co doszukiwać się "niedociągnięć". Spalinowa lokomotywa ,przepustnica na pełnej mocy,przewód hamulcowy rozpięty wiec nie zahamuje awaryjnie.Jedyne co mi przychodzi do głowy to dodatkowy maszynista mógł przeskoczyć z lokomotywy hamującej, ale nie przyjrzałem się czy jest jak...

Trophy

Pociąg co prawda ma rozpięty przewód pneumatyczny między lokomotywą a wagonami, ale żeby hamulce składu wagonowego nie były zablokowane w przewodzie głównym musi być ciśnienie, więc żeby zatrzymać pociąg trzeba otworzyć kran hamulca na ostatnim wagonie lub rozerwać pociąg. w Ameryce są sprzęgi samoczynne co by ułatwiło sprawę rozłączenia wagonów.

ocenił(a) film na 8
tazos86

No mnie też się tak wydaje- ale skoro film jest na faktach to chyba konsultowali się ze specjalistami podczas kręcenia filmu.

Dexter

ekologiczna bo dymu coś nie widac

ocenił(a) film na 6
piliavin

to disel....
zastanawia mnie tylko dlaczego nikt nie mogl przeskocvczyc z lokomotywy co hamowala do rozpedzonego pociagu..

ocenił(a) film na 3
dolin83

O tym samym pomyślałem.

Dexter

albo wysłać maszynistę zamiast komandosa? telefon mają nie mogą instrukcji podać przez telefon Denzelowi?? przecież on taki kumaty 2 córki na studiach ma :D

arcticworkers

może będzie kiedyś polska wersja tytuł np. PENDOLINO

ocenił(a) film na 8
piliavin

to będzie produkcja polsko włoska :)

Trophy

o ile kiedykolwiek wyjadą z bocznicy :) być może prosto na złom :)

ocenił(a) film na 8
arcticworkers

Pendolino....sranie w banie. Czy nasze fabryki pojazdów szynowych są złe? Cholera mnie bierze. U mnie w Szczecinie takie fajne tramwaje PESA Bydgoszcz śmigają. nasi na pewno by zrobili coś konkurencyjnego dla Pendolino - nawet jak wyjdzie troszkę drożej to co :/

ocenił(a) film na 7
piliavin

ten film mogli obejrzeć zanim zdecydowali się na zakup Pedziolino - bo ograniczeniem zwykłych lokomotyw nie jest brak mocy tylko promienie łuków i stan trakcji...

ocenił(a) film na 7
arcticworkers

"przecież on taki kumaty 2 córki na studiach ma :D"
Co ma jedno do drugiego? To, że dwie córki bohatera granego przez Denzela są na studiach, to świadczy raczej o tym, że przede wszystkim to one same są kumate, a nie że on jest :) 
Chociaż może pośrednio też. W każdym razie na pewno jego bohater wykazuje zdolność do reprodukcji:)

ocenił(a) film na 6
dolin83

do tego wagony z tektory....

i jego pociag stanol w miejscu..

ocenił(a) film na 7
dolin83

u nas by go wyhamowali kartonami :D

ocenił(a) film na 7
PIOTREKPK19

o ile hanka mostowiak robiłaby za maszynistę

ocenił(a) film na 7
dolin83

Brawo DOLIN 83 .To jest największa wpadka tego filmu. Wystarczyło przeskoczyć drugiemu maszyniście z lokomotywy hamującej do lokomotywy pociągu widmo i byłoby po sprawie.
Tylko żeby twórcy filmu trochę myśleli bo jakby ten samotny maszynista sam przeskoczył na pociąg widmo to by mu lokomotywa uciekła ha ha ha. Mógłby wziąć ze sobą tego biednego komandosa miałby łatwiejsze zadanie :)
A tak na poważnie wydaje m isię że ta akcja z wykolejoną lokomotywą nie zdażyła się w rzeczywistości . Że było to wymyślone dla podnisienia napięcia w filmie. Ale mogę się mylić.

neron4

A jak się tak zastanawiam, czy w USA nie mają żadnego systemu sprawdzania czujności mechanika?

ocenił(a) film na 8
piliavin

Wystarczyło wejść do kabiny i wyciągnąć akumulator :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones