Viola DavisI

7,8
38 511 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Viola Davis

W filmie Doubt jej rolę określiłbym jako epizodyczną. Może i dobrze zagraną, ale niegodną nominacji.

użytkownik usunięty
lt1337

Też się zdziwiłem. Zagrała w jednej scenie, chyba nie dłużej niż 10 minut. Nie ma szans na Oscara, tym bardziej że do w tej samej kategori nominowana jest Amy Adams, która także zagrała w "Doubt" i to chyba lepiej niż Viola Davis.

jakieś w ogóle dziwne są te nominacje best female supporting role. Jak można np. dać nominację Violi Davis i Marissa Tomei, jeżeli równocześnie daje się ją Amy Adams? Amy zgarnie w tym roku Oscara, jestem pewna.

Binula

no to chyba z Twoją opinią nie będziemy się więcej liczyć, skoro Twoja pewność dla Oscara dla Amy była taka niepewna ;)

dla mnie scena rozmowy m-dzy Streep a Davis to koncert z Davis na pierwszych skrzypcach... mistrzostwo świata, tak mocno, a zarazem dyskretnie, zaznaczyć swoją obecność.

mihta

Zgadzam się. Co więcej - mimo, że znam ją z wielu filmów to dopiero dzięki tej małej roli (a jakże wymownej - Viola naprawdę w niczym nie ustępowała Meryl, fantastyczny pojedynek talentów) całkowicie wbiła się w pamięć. Dla mnie ten epizod był przełomowy w jej karierze.

lt1337

Też byłam zdziwiona. Bardzo krótka rola, nawet dobra, ale bezprzesady. Amy Adams też grała w Wątpliwości, ale jej rola coś znaczyła, pojawiała się przez cały film i to jest wg. mnie rola drugoplanowa (godna nawet Oscara).

seyre

Oglądałam Vicky Cristinę Barcelonę. Nie lubię Penelope, ale muszę przyznać, że była świetna.

Binula

Penelope słusznie dostała Oscara, bardzo się z tego cieszę. Ona i Amy Adams były moimi faworytkami :)

seyre

Amy? Jak dla mnie zagrała prawie tak samo, jak w "Zaczarowanej", jej role nie mają charakteru. Viola zagrała świetnie, to rola drugo planowa, nie musiała być długa,właśnie chyba na tym polega geniusz tej roli, że wyraża tak wiele w tak krótkim czasie.

Meryl

a ja uważam, że gdyby nie ta nominacja, nikt by nawet nie zauważył, że grała tam jakaś Viola Davis. Nie ma to jak siła sugestii.

Binula

Hm... nie zrobiła na Tobie wrażenia ta scena rozmowy w tej alejce? Siła sugestii... Oscary nie mają tu aż takiego znaczenie, Slumdog ma chyba teraz tyle samo fanów, co przeciwników, bez względu na 8 (?) nagród. W filmie ważne są momenty, jeżeli ktoś nie zauważył sceny rozmowy siostry z matką chłopca to chyba niezbyt dokładnie oglądał.

Meryl

ja oglądałam bardzo dokładnie, scena bardzo dobra, ale gdzie jej do Meryl czy chociażby Amy.

Binula

Toteż ona nie startowała w konkurencji z Meryl... A Amy moim znaniem gra wszędzie tak samo- obejrzyj zaczarwaną:/

Meryl

To jest nieporozumienie wprost nie do opisania...

lt1337

No tak, czyli idąc Twoim tokiem myślenia, Hopkins nie powinien dostać Oskara za "Milczenie owiec", bo grał tylko 16 minut.

sylwis1992

Brawo!

lt1337

Rola była bardzo dobra, to, że krótka to szczegół.
Zanosi się natomiast na to, że Davis za ten rok i rolę w "Służących" znowu będzie nominowana, a może i - jeśli umieszczą ją w kategorii drugoplanowej - wygra.

lt1337

Ona powinna tego Oskara za "Wątpliwość" dostać. To co zrobiła to było totalne zmiażdżenie systemu!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones